צילום: דוברות העירייה

תנופת התחדשות בפ”ת: עשרות פרוייקטים משמעותיים מקודמים בימים אלו ע”י המינהלת להתחדשות עירונית

ראש העיר רמי גרינברג: "אנחנו משקיעים עשרות מיליוני שקלים בתכנון עתיד העיר, ומובילים את מדינת ישראל בקידום תוכניות להתחדשות עירונית"

המנהלת להתחדשות עירונית “כרמים” אשר מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בפ”ת מקדמת בימים אלה מעל 40 פרויקטים בהתחדשות עירונית. לצד הפרויקטים הנקודתיים שהמנהלת מקדמת ומלווה בהם את תושבי השכונות הוותיקות אל מול הקבלנים והיזמים, היא אמונה גם על מספר פרויקטים תכנוניים – רוחביים שעלות התכנון שלהם נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. זאת בהמשך ליוזמת ראש העיר פתח תקוה, רמי גרינברג, עם הקמת המנהלת להתחדשות עירונית “כרמים” לפני כשנתיים.

בין הפרויקטים הרוחביים, מקודם בימים אלה תכנון מסמך המדיניות לרחוב רוטשילד אשר יאפשר תכנון מיטבי של הרחוב בהיבטי התחדשות עירונית, תנועה, חניה, מסחר ועוד. בנוסף, תכנון מפורט למשולש סטרומה- גולדנהירש- בר כוכבא אשר כולל תב”ע מפורטת, שלביות תכנון, עירוב שימושים אינטנסיבי בשל העובדה כי התכנית משיקה לציר הרק”ל ולב המושבה. לצד אלו מקדמת המנהלת גם את התיכנון הרוחבי לשכונת יוספטל הותיקה, מסמך מדיניות לגבי מרכז העיר, תכניות מתאר לשכונות אחדות ורמת ורבר הוותיקות וכן תוכנית מקבילה לתמ”א 38 אשר תקנה כלים להתחדשות בניינית לכלל העיר.

תכנון הפרויקטים המורכבים אשר צפוי להסתיים בין השנים 2022 ל-2024 ימומנו ע”י עיריית פתח תקוה, הרשות להתחדשות עירונית, רמ”י ומינהל התכנון. לצד קידום התכניות הרוחביות, המנהלת להתחדשות עירונית מלווה ומקדמת את הליך ההתחדשות בשכונות יוספטל, עמישב, שכונת אחדות שכונת רמת ורבר ועוד. מדובר בתכניות אשר חלקם כבר אושרו בוועדות השונות וחלקם אף החלו בביצוע לאחרונה.

מנהלת כרמים, שהוקמה ע”י ראש העיר לטובת העמקת תחום ההתחדשות העירונית בפתח תקוה, מתכללת כיום עשרות מתחמים לפינוי-בינוי, הכוללים כ-15,000 יחידות דירות בטווח מימוש של 10 שנים. ב-2019 המליצה הוועדה המקומית על אישורן של 936 יחידות דיור במיזמי פינוי-בינוי, כאשר בשנת 2020 צמח מספר יחידות הדיור שאושרו בפרויקטים אלו ל-1,612 – עלייה מרשימה של 72%.

ראש העיר רמי גרינברג “עם כניסתי לתפקיד אני פועל במגוון אמצעים כדי לקדם את ההתחדשות העירונית אחרי שנים שהייתה תקועה. הקמת המנהלת להתחדשות עירונית כרמים מוכיחה את עצמה וכיום ניתן לראות יותר ויותר פרויקטים של התחדשות המקודמים במרכז העיר ובשכונות הוותיקות. אנחנו משקיעים עשרות מיליוני שקלים בתכנון העיר ובקצב ההתחדשות העירונית שהינו מהגבוהים בארץ. לצד אלו אנחנו לא מתפשרים על איכות חיי התושבים ואנחנו דואגים גם לתשתיות נאותות לרבות מבני ציבור, בתי ספר וגנים וכן גינות ציבוריות ועוד. במסגרת פעילות המנהלת אנחנו מקיימים מפגשים עם תושבי השכונות הוותיקות ובהם אנחנו מסבירים להם אודות ההליכים התכנוניים וכיצד נכנסים להליכים כאלו באופן בטוח. פתח תקוה נמצאת בתנופת התחדשות ואני מאמין כי בשנים הקרובות הדבר ישוקף באופן מובהק. צריך להבין כי בסופו של דבר העירייה והמנהלת לא תלויים בפני עצמם בנושאי תכנון ובינוי אך יחד עם זאת אפשר להגיד כי בעזרת המנהלת אנחנו מקצרים את ההליכים הבירוקרטים מול הרגולטור.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם