תמונה להמחשה: שיפוץ מבנים. צילום: עיריית פ"ת

תקדים בועדת התכנון והבניה בעיריית פ”ת: מינהל התכנון ומשרד הפנים מקדמים את הסמכת הועדה כעצמאית

"הועדה המקומית פ"ת הינה ועדה מקצועית, יוזמת ומובילה תהליכי תכנון, אשר לנגד עיניה עומד תפקידה הציבורי"; "ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה מייחסים חשיבות גדולה לתהליכי תכנון עיר"; "קיימת פעילות ענפה של התחדשות עירונית הראויה לציון"

האדריכל דן רוטשילד, מנהל אגף ועדות מקומיות במינהל התכנון, הוציא לאחרונה מכתב חוות דעת לשרת הפנים איילת שקד בו הוא ממליץ להסמיך את הועדה המקומית פ”ת כועדה עצמאית. ככל ששרת הפנים תקבל את ההמלצה – בין היתר, יורחבו סמכויות הועדה המקומית באישור התב”עות ויהיה ניתן לאשר בסמכות מקומית את התכניות הפרטניות הכלולות בתכנית המתאר. מעבר להסמכה התיכנונית ולעובדה כי המהלך יביא לקיצור הליכי התיכנון הרלוונטיים, ההסמכה מראה הכרה ביכולת ובמקצועיות הועדה המקומית.

טרם ההמלצה נעשה הליך בחינה שכלל איסוף נתונים ממקורות שונים על פעילותה של הועדה. בתוך כך, הועדה המקומית פ”ת נבחנה במס’ פרמטרים אל מול הנתונים הארציים. בין היתר נבחנה הועדה בהתנהלות ובשקיפות, ביעילות ובמהירות העבודה תוך דגש על מתן שירות איכותי, בתכנון עירוני, בתהליך רישוי הבנייה לרבות הפקת מידע להיתר, בהתחדשות העירונית, בפיקוח שנעשה במהלך הבניה, במערכות מידע תומכות ובהון האנושי של מינהל ההנדסה.

דן רוטשילד, מנהל אגף ועדות מקומיות במינהל התכנון, מציין במכתבו לשרת הפנים כי “הבקרה העלתה כי הועדה המקומית לתכנון ובניה פ”ת הינה ועדה מקצועית, יוזמת ומובילה תהליכי תכנון, אשר לנגד עיניה עומד תפקידה הציבורי. הועדה ממלאת את תפקידה במסירות, במחויבות וברמה מקצועית גבוהה.” רוטשילד מוסיף ומציין כי “ניכר שצוות הועדה מונחה משיקולים מקצועיים ותכנוניים ומכיר בחשיבותם של תהליכי עבודה סדורים. ראש העיר ויו”ר ועדת המשנה מייחסים חשיבות גדולה לתהליכי תכנון עיר, מעריכים מאוד את הצוות המקצועי ומגבים אותו בקבלת ההחלטות. קיימת פעילות ענפה של התחדשות עירונית הראויה לציון.”

ראש העיר רמי גרינברג ברך על ההמלצה ואמר “במסגרת עבודת הועדה, אנחנו מקדמים בשנים האחרונות עשרות פרוייקטים אשר צפויים לשנות את פני העיר ולהביא את פתח תקוה למקום הראוי לה. אני מודה לכל עובדי מינהל ההנדסה, בראשות מהנדס העיר איציק אוז’לבו, על העבודה המאומצת לטובת העיר והתושבים ועל קידום הפרוייקטים להתחדשות העיר. עם אישור השרה, פתח תקוה תעשה צעד משמעותי בתחום התיכנון.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם