fbpx
צילום: מתוך הטקס שהוקלט

אירועי יום השואה בפתח תקווה

ביום שני, כ"ו בניסן 20.4, בשעה 19:30 עיריית פתח תקוה תקיים טקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה תש"ף. הטקס צולם מראש, ויועבר בשידור בפייסבוק של ראש העיר. כל הפרטים על כל הטקסים
נגן וידאו

טקס מרכזי לציון יום השואה ישודר בפייסבוק

במהלך הטקס החזן יעקב בש יקריא את תפילת "אל מלא רחמים", ראש העיר רמי גרינברג יישא דברים ומשה פלדמר יו"ר המרכז העירוני להנצחת השואה יקריא את פרק פ"ג בתהילים.

הטקס יכיל קטע שירה של ניקי גולדשטיין וסרטון על מדליקי נרות הזיכרון וסיפור הישרדותם.

ששת ניצולי השואה, מדליקי נרות הזיכרון: מיכאל רון, לאה אקשטיין, אדית אדלר, רות הראל, נחמן לביא ושרה האוזר.

בחינוך היסודי

עדות מפי חיים רוט, כלכלן ויזם חברתי, ניצול שואה ויוזם מפעל הנצחת השמות "לכל איש יש שם" של יד ושם. חיים רוט יקיים שיחה עם תלמידי החינוך היסודי עם מורים ותלמידים, ביום שלישי 21.4.20 בשעה 9:30 באמצעות ה ZOOM. ההזמנה הועברה למנהלים ולמורים ולתלמידים הנרשמים ישלח לינק להצטרף לשיחה.

בחינוך העל יסודי

יתקיים טקס מקוון לתלמידי העל יסודי שישודר בפייסבוק הבית ספרי של שש שנתי אחד העם. הטקס ישודר ביום שלישי 21.4.20 בשעה 10:00 מיד בתום הצפירה.

גם שש שנתי גולדה יקיים טקס מקוון, ביום שלישי 21.4.20 בשעה 10:00 מיד לאחר הצפירה, בסימן "כולנו רקמה אנושית אחת".

יום השואה ב"גולה"  דור שני לשואה:

  • ראש העיר רמי גרינברג דור שני לניצולי שואה, יספר על משפחתו של אביו וידליק נר זכרון לזכר הנספים.
  • סבא זאב הרשקוביץ בשיח בין דורי ועל זמני עם נכדתו ונינו.
  • ההרכב המוזיקלי "לב והמעיין", בשירים מאפר השואה.

האירוע צולם מראש וישודר בפייסבוק במהלך יום השואה.

מיזם "זיכרון בסלון" בשיתוף המרכז העירוני להנצחת השואה והחממה יארחו "סלון דיגטלי" באמצעות ה ZOOM. בני הדור השני והשלישי יספרו בערב יום השואה, את הסיפור המשפחתי. מפגשי זיכרון בסלון, מעניקים משמעות חדשה, רלוונטית ואישית ליום השואה. ניתן להירשם באמצעות הלינק של זיכרון בסלון (ואז ניתן לבחור את העיר פתח תקוה ורואים את האפשרויות השונות למפגשים).

הרצאה מקוונת "גבורת נשים יהודיות בשואה" – עם המרצה לורן פאר ממכון "משואה", במסגרת מיזם משותף לבית שיח נשים והמרכז העירוני להנצחת השואה. במסגרת ההרצאה תספר הגב' לורן פאר את סיפורן של שלוש נשים גיבורות, שלא אחזו בנשק אך הוכיחו גבורה יוצאת דופן.

ההרצאה תתקיים ביום שלישי 21.4 בשעה 17:00 באמצעות הזום. מצ"ב הלינק אשר יפורסם  גם באתר העירייה

https://us04web.zoom.us/j/71541401203

לאחר ההרצאה תתקיים שיחת ה- ZOOM  עם היחידה לקידום שוויון מגדרי בחינוך הכוללת נערים ונערות.

ראש העיר רמי גרינברג "אנו נמצאים בעיצומה של ההתמודדות עם נגיף הקורונה ועושים כל שניתן כדי למנוע את התפשטות הנגיף. לאור הנחיות משרד הבריאות אנו מקיימים השנה מספר אירועים וטקסים מקוונים, ללא נוכחות קהל, אך עם כוונה טובה ורצון להיות חלק מהיום המשמעותי הזה. יום השואה הוא יום מכונן עבור כל עם ישראל, יום בו אנו מרכינים ראש לזכרם של ששת מיליון הנספים. שישה מיליון מספרים שמאחוריהם שמות, משפחות וקהילות שלמות.

לפני שבועיים קראנו בהגדה של פסח "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים".

בכל דור ודור, על אחת כמה וכמה בדורנו אנו, חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא מגיא ההריגה והצלמוות של יהדות אירופה. אבי, יעקב, יבדל"א, היה נער צעיר בזמן המלחמה אשר אולץ לעבוד במחנות עבודה ברומניה ובהמשך צעד בצעדות המוות. כמעט כל משפחתו נספתה בשואה, ורק כאן בארץ ישראל שיקם אבי, כמו ניצולי שואה רבים, את חייו והקים משפחה לתפארת.

השנה אנו מציינים את יום השואה ברוח ימים אלה, ימי מגפת הקורונה, ובתוך כך משדרים כאמור את הטקס מרחוק, באמצעות המדיה הדיגיטלית, אך גם בימים אלה בהם אנו נזהרים במשנה זהירות ומקפידים על הנחיות משרד הבריאות, אנו דואגים לכל קשישי וגמלאי העיר, חלקם ניצולי וניצולות שואה ומספקים להם מזון, תרופות ואוזן קשבת.

העיר פתח תקוה מכבדת את הניצולים ומחבקת אותם, ולא שוכחת את קורבנות השואה. זו זכותנו וזו גם חובתנו!

יהי זכר הקורבנות בליבנו לעד!"

שתף את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אולי יעניין אותך גם

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים