בשורה טובה: מעון יום שיקומי יפתח בקרוב בפתח תקווה

מעון יום שיקומי שמיועד לפעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל 3, מעוכבי התפתחות, יפתח בקרוב ברחוב דנמרק, פתח תקווה.

במבנה החדש 4 כיתות מרכזיות, חדרי ספח קטנים יותר לטיפול פרטני, מבואה רחבה, מטבחון וחדרי אמבטיה לחיתול והחלפה. לכל כיתה חצר משלה ובה משחקי חצר בטיחותיים, המתאימים לגיל הילדים ולצרכיהם. בכל כיתה יהיו כעשרה ילדים שיזכו לטיפול והעשרה על פי צרכיהם, וזאת באמצעות צוות מיומן ומקצועי, הכולל בנוסף לגננת הייעודית לתחום החינוך המיוחד, גם צוות פרה-רפואי הכולל מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת וכדומה.

כיום תלמידים אלה, שצפויים להגיע למעון היום, מפוזרים בגני ילדים שונים בכל אזור המרכז, ומוסעים מידי יום. מעבר לגן שיקומי המתאים להם ונמצא בקרבת הבית, הוא שינוי מבורך.

ראש העיר איציק ברוורמן “שנה שעברה פתחנו מעון ובו שתי כיתות לילדים מעוכבי התפתחות והשנה אנו פותחים את המעון הזה ובו 4 כיתות. אני גאה כי בעירנו כל נושא החינוך המיוחד ומתן סיוע לילדים בעלי צרכים מיוחדים, נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנו לא חוסכים בכך משאבים. אני מודה לאגף הרווחה והבריאות בניהולו של גיא עפארי ובראשות אשר שוקר, על הליווי הצמוד והמסור של הפרויקט”.

אשר שוקר ראש אגף רווחה ובריאות “בהתאם למאמצי השירות שאנו יוזמים לציבור הרחב בכל התחומים, הקמנו את המעון השיקומי הנוכחי ברמה הכי גבוהה שניתן, על מנת לסייע להם למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחת מהם”.

יפה זומר, מנהלת מחלקת נכויות, אגף רווחה ובריאות “אנחנו רואים בסיפוק רב את המענה שניתן לתושבי פתח תקוה, לאור הצורך שאנו מכירים כבר שנים רבות. זהו מתן מענה טוב ומקצועי לילדי העיר, בגבולות העיר. יש בכך בהחלט בשורה”.


Booking.com

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם