צילום: באדיבות עיריית פתח תקווה

מיוחד: כך ציינה העדה האתיופית בפ”ת את חג הסיגד

חגיגות הסיגד בפתח תקוה בהשתתפות רב העיר ורבני העדה האתיופית בפתח תקווה. ההשראה למנהגי החג לקוח ממעמד דומה המתואר בתנ"ך, אותו קיימו עזרא ונחמיה בימי שיבת ציון

(צילום: לשכת דובר העירייה)

הסיגד הוא אחד מחגי ומועדי ביתא ישראל הייחודיים לקהילה האתיופית. החג חל בכ”ט בחודש חשוון שהוא שבע שבועות לאחר יום הכיפורים ומהווה יום של צום, חשבון נפש, תיקון ציבורי, טהרה והתחדשות, זהו חג עלייה לרגל, שבמרכזו עומד טקס חידוש הברית בין העם לאל, בגלות נהגו ביתא ישראל לקיים את הטקס העצרת בראש הר. כסמל להר סיני, ואותו ניהלו הקסים, המורים הרוחניים של הקהילה. ההשראה למנהגי החג לקוח ממעמד דומה המתואר בתנ”ך, אותו קיימו עזרא ונחמיה בימי שיבת ציון.

השנה ציינה עיריית פתח תקוה, את החג הסיגד באירוע מרכזי וחגיגי, שהתקיים ביום שני באולם שרת, במעמד ראש העיר – איציק ברוורמן, הרב הראשי ליהדות אתיופיה הרב יוסף אדנה, רב העיר הרב מיכה הלוי, ראש אגף הקליטה מר משה משה, רב הקהילה  הרב עדיאל אליו, הקייסים, זקני העדה השמגלאוצ’, מנהל אגף לקליטת יוצאי אתיופיה במשרד הקליטה מר דוד יאסו, מנהלת אגף הקליטה בעיר הגב’ רעיה לייכטמנוב, סנ”צ ברק מרדכי, עובדי הרשות, נכבדי הקהילה, מתנדבים, פעילים ואורחים רבים.

האירוע התחיל עם תפילת כהני העדה הקייסים, לאחר מכן הרב יוסף אדנה הרב הראשי של יהדות אתיופיה ברך את הקהל וסיפר על משמעויות החג באתיופיה, בהמשך הופיעו על הבמה להקה המסורתית להקה הייצוגית של אגף הקליטה –המחלקה לקליטת יוצאי אתיופיה ,הכולל מופע פולקלור מסורתי של בני נוער ולסיום התקיים המופע המרכזי של הערב להקת צ’וואטה – הזמרים וורקאי גטצ’או , והזמרת סבה ינהון ,בהובלתו של המפיק דן מלקה. הנחתה את הערב- הבטם אברהם.

ראש העיר איציק ברוורמן בירך את הקהילה ביום חגה והוסיף “חשוב לתת לכל קהילה בעיר לשמור על הייחודיות שלה, ולשמר את המסורת שלה. מדובר על חג עם משמעות רבה שחשוב להנחיל אותו לכל עם ישראל”.

דוד יאסו מנהל אגף לקליטת יוצאי אתיופיה במשרד הקליטה “מדי שנה משרד הקליטה יחד עם עיריית פתח תקוה מציינת את החג תודות לצוות אגף הקליטה העירוני שפועל למען קליטת עולי אתיופיה, משרד הקליטה מזמין אתכם לחגוג אתנו את החג עצמו ביום רביעי 30.11 בארמון הנציב בירושלים”.
חג הסיגד - פ"ת חג הסיגד - פ"ת חג הסיגד - פ"ת

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם