תכנית “עיר ללא אלימות” מארחת את בני השרות האזרחי

השירות הלאומי-אזרחי המיועד לאוכלוסייה החרדית, מאפשר מתן שירות לציבור במקומות שבהם הוא חסר, בתחומים בטחונים או חברתיים. במסגרת השרות האזרחי מפעילה תכנית עיר ללא אלימות פ"ת מדריכי מוגנות בתחום החינוך, וכן מדריכי רחוב.

בתחילת השבוע (א’) התקיים בעיר כנס מחוזי אליו הגיעו בני השרות מהערים פתח תקוה, אלעד, חולון, בת ים ואזור.

מטרת ההכשרה היא מתן כלים להתמודדות עם נוער בסיטואציות שונות ומגוונות במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. הכנס הועבר ע”י גיא משולם ויוני רוטנברג  מתכנית “עיר ללא אלימות” רחובות.

מחזיק התיק, מ”מ רה”ע פ”ת אוריאל בוסו “הכלים שאתם רוכשים והמקום שאתם פוגשים את נפש הנוער, יכול לחולל מהפכה של ממש לאורך כל חייו, אתם ראויים להערכת אמת”.

חגי ג’רבי מנהל המגזר החרדי במשרד הביטחון “ההכשרה היא חלק מהבניה של בני השרות כנותני מענה ראשוני לנוער נושר או נוער הנמצא בנשירה סמויה. מדובר בהכשרות שכל המשרתים בארץ יעברו”.

שלומי ערה מנהל תכנית עיר ללא אלימות בפתח תקוה “כניסת בני השרות האזרחי לעבודה עם תכנית עיר ללא אלימות פ”ת הינה מכפיל כוח מבחינתי למתן מענים לאוכלוסייה הדתית והחרדית ובכלל, במסגרות החינוך ופעילות השטח ברחוב. מספר המקרים מצילי חיים או לחילופין בהם החזרנו נער לדרך הישר רבים, בתקופה קצרה בה פועלים המשרתים בעיר . נעשה הכל כדי להכשיר ולהדריך על מנת לתת לנוער מענה מיטבי והמשרתים נדבך חשוב במאמץ זה”.

הכירו: תוכנית “עיר ללא אלימות” פ”ת – ראיון עם מנהל התוכנית

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם