מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

4 המלצות לחיפוש עבודה יעיל ונכון

יש הרבה דרכים לחפש עבודה ובעידן הנוכחי מגוון האפשרויות גדול גם בהשוואה לכל תקופה אחרת בהיסטוריה. השאלה המתבקשת היא מהו בכלל תהליך חיפוש עבודה אפקטיבי ומה עושים בשביל להגיע אליו.

רגע לפני שאתם מתייאשים, קבלו 4 טיפים שיהפכו את חיפוש העבודה שלכם לטוב יותר:

  1. שלחו קורות חיים רק למשרות רלוונטיות

רוב הזמן שאתם משקיעים בחיפוש עבודה מוקצה לטובת כתיבת, ניסוח ועריכת קורות חיים. סביר להניח שכבר הבנתם שכל מעסיק מצפה לראות טופס קורות חיים מעט שונה, שבו הדגשים מתאימים לדרישות המשרה. מבחינתכם זה עלול להיות כרוך בבזבוז אטומי של משאבים ושל אנרגיות.

הפתרון הוא לפיכך לשלוח קורות חיים רק למשרות רלוונטיות ורק אם עונים על מרבית הדרישות. מצאתם משרה מעניינת אבל אין שום סיכוי שתקבלו אותה והיא ממילא רחוקה מכם פיזית? אין סיבה גם לשלוח אליה קורות חיים. לחילופין, אם תראו משרה קונקרטית – יכול להיות שהשקעה בה תהיה משתלמת עבורכם בטווח הקצר והארוך.

  1. התנסו לפני ראיון חשוב

ראיון עבודה הוא השלב שבו אתם נדרשים להקסים את הצד השני. אין לכם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, לכן חשוב שתגיעו לראיון בזמן ותהיו במיטבכם. במידה ואתם מאוד רוצים את העבודה, תוכלו גם להתנסות בכמה ראיונות קטנים לפני הריאיון המרכזי.

התנסות בראיון אחד או שניים מול חברים, בני משפחה וקולגות תעשה עבורכם את רוב העבודה הקשה. כך תתרגלו שליפת תשובות אמינות במהירות ותוכלו גם להפחית מתחושת החרדה וחוסר הביטחון.

  1. הכירו את המעסיק

יש כיום כלים שונים שעומדים לרשותכם לצורך ריגול תעשייתי. לגיטימי לגמרי שתכירו את המעסיק, תדעו מה חשוב לו ותבינו מה הוא צריך באמצעות מידע שאספתם עליו באתרי אינטרנט וברשתות חברתיות. אם מדובר במעסיק גדול ומרכזי במשק, סביר להניח שגם תמצאו אייטמים וכתבות בעיתונות הכלכלית.

היכרות עם המעסיק תעניק לכם יתרון גם בתהליך עצמו של חיפוש עבודה וגם בשלבים של סינון מועמדים. ככל שתיתפסו כמתאימים יותר למשרה, כך עולה הסיכוי שתקבלו אותה.

  1. גוונו את מקורות החיפוש

אתם לא יכולים להסתפק במודעות דרושים בשביל למצוא עבודה. עליכם להפעיל מקורות חיפוש מגוונים, להשתמש בשיטת “חבר מביא חבר” ולהראות בולטות ונוכחות. גם כאן יש לרשתות החברתיות תפקיד, אז כדאי שתיקחו את ההזדמנות בשתי ידיים.

לבסוף, התאזרו בסבלנות. בפועל, התהליך עצמו של חיפוש עבודה עלול להיות ארוך, מתסכל ותובעני ולכן חשוב להציב את היעילות בראש סדר העדיפויות. זכרו שמשרה טובה דורשת השקעה ונסו ללמוד תוך כדי התהליך.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה