מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

5 טיפים להשוואת מחירי ביטח רכב

צילום: PIXABAY

בין אם רכשתם רכב חדש (תתחדשו!) ובין אם אתם עומדים לחדש את הביטוח הקיים, יש לעצור ולהבין שניתן להרוויח ובאותה נשימה להפסיד. כיצד אם כן מגדילים את הסיכוי לדבוק באופציה הראשונה? ובכן אין לפעול על אוטומט ואין לעשות מה שכולם עושים, אלא יש לערוך שיעורי בית מקדימים – אתם מוזמנים להתנהל בהתאם לחמשת הכללים הבאים. מוכנים? תחגרו – מעלים הילוך!

חשוב לדעת:

  1. בחינת תוספות – מאחורי כל מחיר עשויים להופיע סייגים לצד תוספות. אי לכך חשוב להבין מה בדיוק כולל (או לא כולל) המחיר. כך למשל רצוי לבחון האם אפשרי לשחק עם גובה המחיר של ההשתתפות העצמית. מדוע? אבנר הייזלר מסביר שיש פוליסות שמאפשרות לנהגים זהירים להעלות את גובה ההשתתפות העצמית, עובדה שמסייעת להוזיל את המחיר הכולל של הפוליסה. עוד אופציה שעשויה להוזיל את העלות הכללית מתייחסת להסכם שבו מצהירים שבעת הצורך מבצעים את סך התיקונים רק במוסכי הסדר שעובדים עם חברת הביטוח. צעד מעין זה עשוי לזכות בהנחה של עשרות אחוזים מסך דמי ההשתתפות העצמית.
  2. בחינת קצוות – לאחר שמשווים את המחיר הכולל, יש לבחון מהו המחיר שמאחורי האותיות הקטנות – כך אומר אבנר הייזלר. למה הכוונה? שראוי לבחון כמה הפוליסה דורשת עבור נהגים צעירים, כמה היא דורשת עבור המקרה היותר יקר שבו מבקשים לבטח לא מספר מסוים של נהגים אלא בוחרים באופציה של “כל נהג”, ואף רצוי לבחון כמה הפוליסה דורשת כאשר מדובר ברכב יקר, וזאת כי יש דגמים שאצל חברות ביטוח מסוימות מייקרות את מחירי הפוליסה באלפי שקלים.
  3. באים לקראתכם – יש חברות ביטוח שמציעות הטבות, כל עוד מדובר בנהגים זהירים שטרם הגישו תביעה כנגד הביטוח. אם אתם נהגים זהירים, הרי שאין שום סיבה שלא תרוויחו מכך את המרב – מוטב שתיהנו מחברת ביטוח שמציעה הנחה!
  4. לא קטנוניים – יש חברות ביטוח שאינן מחשיבות פעולות זניחות כחלק מהפעלת הביטוח. כך למשל יש חברות שיציעו להחליף מראות ופנסים שניזוקו, וזאת מבלי להשפיע על כמות התביעות ולצד השתתפות עצמית זניחה.
  5. רכב חלופי – בהנחה וקיבלתם שתי הצעות ביטוח מפתות משתי חברות נחשבות, מומלץ שתבחנו האם הפוליסה מציעה רכב חלופי, כאשר פה אבנר הייזלר מחדד שרצוי להבין היטב מה מציעה כל פוליסה, וזאת כי יש פוליסות שלא מציעות רכב חלופי במקרה של גניבה, אלא רק אם הרכב מצוי בתיקון או עבר תאונה.

מרגישים מוכנים לקבל החלטה?

לבסוף נחדד שטוב לדעת שקיימים כיום עזרים מקוונים שמסייעים לבצע השוואת מחירים נוחה ומהירה, בהתאם לסך הנתונים שמזינים. עם זאת, תמיד חשוב לערוך בצד רשימה שנוגעת לדגשים משלימים (קרי הרחבת הכיסוי, רכב חלופי, החלפה של פנסים, הגנה משפטית, השתתפות עצמית וכדומה) ואותה להציף בעת שלב ב’ – בעת בחינה מתקדמת של הפוליסה שסומנה כעדיפה, כי השוואה ראשונית היא רק הבסיס, תמיד שווה להרים שיחה לנציג השירות ולבחון לעומק מבצעים, הטבות ונדבכים משלימים.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה