צילום: עיריית פתח תקווה

70 שנה לבית יד לבנים פתח תקווה הראשון שהוקם בארץ

במלאת 70 שנה להקמתו של בית יד לבנים הראשון בארץ, שהיה לזיכרון והנצחת הבנים והבנות שנפלו על הקמת המדינה, יתקיים טקס חגיגי ביום חמישי כ"ט בניסן  20.4.23  בשעה 19:30 בבית יד לבנים, רחוב ארלוזרוב 30 פתח תקווה.

בית יד לבנים בפתח-תקווה הוא היכל ההנצחה הראשון בישראל שהוקדש מראשיתו להנצחת זכר הלוחמות והלוחמים של מלחמת העצמאות. ההחלטה על בנייתו התקבלה ב-1951 בעקבות יוזמה של אימהות שכולות תושבות פתח-תקווה, והבית נחנך באפריל 1953.

מנהלו הראשון, ברוך אורן ז”ל, קיבל לידיו את הבית ביום חניכתו ופתח אותו לציבור הרחב לאחר ששקד על רעיון הבית ושכלל אותו בשיתוף קהילת ההורים השכולים, אישי ציבור וראש העיר דאז, פנחס רשיש ז”ל.

בית יד לבנים פתח תקווה אשר תוכנן על ידי האדריכלים ליפא יהלום ודן צור, היה לחלק משמעותי בקריית תרבות שוקקת חיים, אבן שואבת לפעילות חינוכית ותרבותית ופינת מרגוע לתושבים ואורחים.

שילוב ייחודי זה בין הפרטי לציבורי, האישי והממלכתי, היווה מודל לבתי יד לבנים הרבים שנבנו מאז ברחבי הארץ, וב-1980 זכה בית יד לבנים בפתח-תקווה ומנהלו בפרס ישראל.

ראש העיר רמי גרינברג “בית יד לבנים בעיר פתח תקווה הינו בית ייחודי ופורץ דרך, שהיה לראשון שהוקם בארץ והוקם בזכות אמהות שכולות שביקשו להנציח את יקיריהן. הבית תוכנן תוך מחשבה רבה המשלבת פרטי וציבורי, אישי וממלכתי, הנצחה של חללי העיר במרחב ציבורי ירוק ושוקק חיים. האירוע המרגש והייחודי שאנו מקיימים הוא לציון 70 שנה להקמת הבית וזאת על רקע חגיגות יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם