צילום: יח"צ

WIND בעיר: מערך הקורקינטים החשמליים בפתח תקווה התרחב

ראש העיר רמי גרינברג: "זהו צעד משמעותי נוסף לטובת מהפכת התחבורה שאנו עושים ובתוך כך הקלה על התושבים ומעבר לתחבורה ירוקה, נקייה ויעילה"

ראש העיר רמי גרינברג חתם על כתב הרשאה לחברת הקורקינטים Wind אשר החלה לפעול בעיר. זו חברת הקורקינטים השלישית הפועלת בעיר, באמצעות החברה לפיתוח, בנוסף לחברות Lime  ו- Bird.

ראש העיר רמי גרינברג “אנחנו מברכים את חברת WIND שהצטרפה למערך הקורקינטים בעיר המספק לאלפי העובדים באזורי התעשייה והתושבים אופציה נוספת להגעה מהירה וקלה, באמצעות הקורקינט החשמלי. סקר שבוצע לאחרונה מעלה כי השימושים בעיר רבים, ואלפי משתמשים מבצעים את נסיעותיהם בכלים השיתופיים. מדובר בנתונים מרשימים ביותר שחוסכים נסיעות ברכבים פרטיים, שומרים על איכות הסביבה ומפחיתים זיהום”.

Wind היא חברה בינלאומית המתמחה בהשכרה של קורקינטים חשמליים, הפועלת במעל 20 ערים בגרמניה, צרפת, ספרד, ישראל, אוסטריה, פורטוגל, דנמרק, קוריאה ויפן. Wind נוסדה בשנת 2017 בפרנקפורט שבגרמניה והחלה לפעול בישראל בתחילת 2019. החברה מייחסת חשיבות רבה לזמינות, איכות ובטיחות הקורקינטים שלה ושואפת להפוך את הערים בהן היא פועלת למקומות טובים יותר, באמצעות צמצום התנועה, פליטת הפחמן הדו חמצני והרעש. ל-Wind למעלה מ-120 עובדים ברחבי העולם.

בעיר מפוזרים כ-150 קורקינטים חשמליים של Wind, כולם יסבבו את תחנת רכבת קריית אריה ויפעלו מתחנת הרכבת עד לאזור התעשייה קריית אריה ושכונת מטלון ובצד השני עד לתחנה המרכזית-ז’בוטינסקי ושכונת אם המושבות, אך כמובן המפעילים יפעילו את הקורקינטים ע”פ ביקוש ובהמשך המערך יורחב גם לשכונות ואזורים נוספים.

הקורקינטים יפעלו במערך שיתופי וללא תחנות עגינה, וכל רוכב יוכל למעשה לקחת ולהשאיר את הכלי באזורים אלה. המערך מופעל באופן מהיר ונוח ע”י האפליקציה, בה הרוכב ישלם 0.85 אג’ עבור כל דקת שימוש, ללא עלות פתיחת נעילה. בתום השימוש ינעל המשתמש את הכלי והרוכב הבא בתור יוכל לקחת את הקורקינט מהמקום בו הוא הושאר.

מבחינת חניות מסודרות ומקבץ של כמה כלים, חשוב לציין כי העירייה אינה אחראית על החלק הפרוצדורלי של השימוש והשירות, ועל כן האחריות לוודא כי לא יושארו כלים ברחבי העיר במקבץ חלה על המפעילות. זאת למעט בכניסה למסופי תחבורה ציבורית דוגמת מסוף אוטובוסים ותחנות רכבת ישראל, בכניסה למרכזי ספורט, בילוי ופנאי כגון: אצטדיון, מתחם מופעים, בסמוך למתחם אירועים, ברחבות מבני משרדים המונים מעל ל-500 עובדים, ואזורים אחרים אשר יוגדרו בעתיד ע”י החברה לפיתוח.

הקורקינטים של Wind הם בעלי סוללה נשלפת המאפשרת נסיעה ממושכת יותר ללא הטענה; לכן הקורקינטים לא נאספים להטענה בסוף היום על ידי החברה, אלא מתבצעת החלפה של הסוללות הנשלפות. כמו כן, החברה  מציעה לרוכבים – קורקינט בטוח בעל יציבות גבוהה ומשטח גדול.

יוחאי עבאדי, מנכ”ל החברה: ” Windשמחה לשתף פעולה עם עיריית פ”ת לטובת פיתוח התחבורה בעיר ולהוות אלטרנטיבה שתאפשר תזוזה מהירה, תוך שהיא שמה את בטיחות רוכביה בראש סדר העדיפויות.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם